Stażysta w Dziale Kadr | Oława
Przypięte

Jak legalnie zatrudniać Ukraińców i pracowników z Europy Wschodniej?

Dla wielu firm, legalne zatrudnianie cudzoziemców to ważna kwestia i core polityki personalnej i etyki biznesu. Nie jest to jednak prosta droga, dlatego wiele działań powierza się agencjom pracy, które mają doświadczenie w tym obszarze.

Doświadczenie i znajomość przepisów

Agencje zatrudnienia wiedzą jakie procedury i dokumenty obowiązują w Polsce, aby pracownicy z Ukrainy pracowali legalnie. Dodatkowym, niewątpliwym atutem jest odciążenie wewnętrznych działów HR lub kadr i przekazanie odpowiedzialności na firmę zewnętrzną.

Leasing i outsourcing pracowników

Pracownicy z Ukrainy, Indii czy Białorusi, bo takich obecnie jest najwięcej, głównie pracują korzystając z elastycznych form zatrudnienia. Dlaczego? Ponieważ leasing pracowników z Ukrainy, czy outsourcing pracowniczy to idealne rozwiązanie dla firm produkcyjnych, w których liczy się możliwość dopasowania stanu zatrudnienia do liczby zamówień, przestojów, bez konieczności obawy o dodatkowe koszty.

Praca sezonowa i zezwolenie typu S

Praca sezonowa, wykonywana przez obcokrajowców na podstawie wydanego przez starostę powiatowego zezwolenia typu S. Taki wniosek składa się elektronicznie, listownie lub osobiście. Z takiej formy zatrudniania korzystają głównie firmy zajmujące się uprawą warzyw, owoców, właściciele hoteli lub supermarkety w miejscowościach turystycznych w okresie od maja do września.

Praca sezonowa ma swoje wyjątki

Praca sezonowa to praca wykonywana przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy w roku kalendarzowym. W przypadku pracowników z Ukrainy, Armenii, Gruzji, czy Białorusi zezwolenie typu S nie jest konieczne do podjęcia przez nich pracy. Pracodawca, w odróżnieniu od chęci zatrudniania np. obywateli Indii lub Rumunii, nie musi przedstawić informacji o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych w oparciu o rejestry osób bezrobotnych i poszukujących pracy lub o negatywnym wyniku rekrutacji, który był zorganizowany na wolne stanowiska pracy.

Book Your Next Event


  Podanie powyższych danych osobowych w formularzu kontaktowym jest dobrowolne, ale konieczne w celu kontaktu zwrotnego oraz przedstawienia przez nas oferty usług, które Cię interesują.

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Work4US Sp. z o.o. z siedzibą w Oławie, pl. Zamkowy 24A lok 1B, 55-200 Oława. Twoje dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym, a w przypadku wyrażenia poniższych zgód również do celów marketingowych.  Informujemy, że zgoda może być w każdym chwili wycofana. Wystarczy wysłać taką informację na adres e-mail: info@work4us.pl. Pełne informacje o danych osobowych znajdziesz w naszej  Polityce prywatności.

  Book Your Next Event


   Call Now Button